19 października – Warsztaty Krecik w ogrodzie

Zapraszamy dzieci oraz rodziców do udziału w rodzinnych warsztatach „Krecik w ogrodzie”.

Warsztaty odbędą się 19.10.19 o godz. 9:30. 

Z uwagi na charakter zajęć obowiązują zapisy w sekretariacie SCKiPGZ (12 285 11 79).

Na KRECIKOWYCH warsztatach uczymy się o ogrodzie i lesie, o pożytecznych owadach, o dokarmianiu ptaków,  o uprawie i zdrowym żywieniu, o ziołach, jadalnych kwiatach i o warzywach przez cały rok. Zakładamy własne uprawy, budujemy hotele dla owadów, sadzimy lasy w słojach i produkujemy zdrową żywność. Ozdabiamy nasze prace, tworzymy piękne kompozycje i ozdoby z roślin. Wykorzystujemy glinę, bawełnę i wełnę, by otaczający nas świat stał się bardziej kolorowy i przyjazny. Rozwijamy, u dzieci,  małą motorykę, uczymy ogrodnictwa i ekologicznego obcowania z Naturą! Wszystkie KRECIKOWE warsztaty są EKO!

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki w trakcie autorskich warsztatów interdyscyplinarnych!  W pracy będziemy łączyli plastykę, ogrodnictwo, tradycyjne rękodzieło, fascynację kulturą słowiańską, miłość do Natury i szacunek dla jej dóbr.

Warsztaty prowadzi Alena Antosz-Firek. Z wykształcenia plastyk, ogrodnik oraz nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny. Obecnie doskonali umiejętności praktyczne i wiedzę o rzemiosłach tradycyjnych na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej.

Jako projektant wnętrz i ogrodów, plastyk , nauczyciel i twórca z długoletnią praktyką, pani Alena dzieli się podczas zajęć doświadczeniem i pasją!  Naturę i materię traktuje z szacunkiem i podziwem dzięki temu realizuje się w twórczości rękodzielniczej: filcując, robiąc batik i haftując, używam materiałów pochodzenia naturalnego: pszczelego wosku, owczego runa, bawełny, jedwabiu. Pani Alena robi na drutach, szydełkuje, ozdabia haftem ubrania. Jest skarbnicą wiedzy w temacie ekologicznym uprawianiu ogrodu, ziołach o roślinach małych i dużych, o projektowaniu permakulturowym.

NOWE LOGO KRECIK

Zobacz także...