Tak mało powiedziałem... poranek poezji Miłosza w Gminnej Bibliotece Publicznej
Rok 2011 został ogłoszony Rokiem Czesława Miłosza, w związku z 100. rocznicą urodzin poety. Z tej okazji organizowane są różnego rodzaju spotkania i uroczystości związane z jego życiem i twórczością. W naszej bibliotece 16. 09. 2011roku odbył się Poranek poetycko - muzyczny poświęcony Czesławowi Miłoszowi, adresowany do uczniów III klas gimnazjum.
W trakcie spotkania czytane były fragmenty tekstów z jego biografii min. Andrzeja Franaszka i Marka Skwarnickiego oraz wspomnienia Wisławy Szymborskiej, Aleksandra Fiuta i Księdza Bonieckego. Wiersze Czesława Miłosza czytały bibliotekarki : Zofia Walczak i Maria Gaudyn. Spotkanie uświetnił swoim występem Włodzimierz Mazoń – krakowski bard, który śpiewał poezję i stworzył piękną oprawę muzyczną spotkania.
Poetycko – muzyczna godzina minęła jak zaczarowana, młodzież była zasłuchana w piękne i mądre teksty poety wzbogacone pokazem multimedialnym.