Wielkanocny Festiwal Rękodzieła

W Niedzielę Palmową 25 marca 2018 r. zapraszamy na Wielkanocny Festiwal Rękodzieła, który odbędzie się w Ratuszu w Zabierzowie.
W przestrzeni Ratusza znajdzie się miejsce dla wielu wystawców – rękodzielników, którzy na żywo będą prezentowali kulisy swojej pracy. Chcemy przybliżyć odbiorcy jak wygląda tworzenie rękodzieła, zaintrygować i wciągnąć w ten niezwykły świat nieskończonych pomysłów i kreatywności. Stoiska wypełnią kolorowe pisanki, ozdoby wielkanocne, wyroby drewniane i wikliniarskie. Dodatkowo zaplanowano otwarte warsztaty rękodzielnicze, skierowane nie tylko dla najmłodszych.

Tego dnia zostaną rozstrzygnięte konkursy na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną oraz „Masz Babo Placek”, który ma już swoją długoletnią tradycję. Po Mszy Świętej w Kościele Parafialnym o godz. 12:00 w Zabierzowie odbędzie się ocena prac w konkursie na „Najpiękniejszą Palmę”. Jury dokona oceny w dwóch kategoriach – najpiękniejsza i najwyższa palma. Rozdanie nagród w konkursie zaplanowano na godz. 14:00 w Ratuszu w Zabierzowie. O 14:30 zostaną ogłoszone wyniki konkursu kulinarnego „Masz Babo Placek”, a o 15:00 poznamy laureatów konkursu na Wielkanocną Pisankę.

Zobacz także...