62.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów w dniu 7 marca 2017 r. zorganizowało Gminny etap Konkursu Recytatorskiego w ramach 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz rozwijanie w dzieciach, już od najmłodszych lat, uzdolnień twórczych. Ponadto poprzez udział w eliminacjach uczniowie mogli doskonalić swoje umiejętności recytatorskie, wysłuchując konstruktywnej oceny Komisji Konkursowej.

W konkursie wzięło udział 38 uczestników ze szkół podstawowych w Zabierzowie, Rudawie, Rząsce, Kobylanach, Zelkowie, Nielepicach, Brzoskwini, Gimnazjum w Rząsce, Zabierzowie i Rudawie.

Repertuar uczestników obejmował 2 utwory literackie: prozę oraz utwór poetycki. Komisja Konkursowa w składzie: Janina Wilkosz  –  Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno Administracyjnego Szkół w Zabierzowie, Maria Gaudyn – Kierownik Biblioteki w Zabierzowie, Anna Dijuk Bujok – aktorka, wokalistka;  po przesłuchaniu wszystkich uczestników wydała następujący werdykt:

W kategorii dzieci ze szkół podstawowych klasy I-III:
I miejsce – Klaudia Ciszek, SP Zabierzów,
II miejsce – Gabriela Molenda, SP Rząska

III miejsce – Antonina Łakomy – SP Rząska

W kategorii dzieci ze szkół podstawowych klasy IV- VI:

I miejsce – Adrianna Stefan, SP Rudawa
II miejsce – Oktawia Klimek, SP Kobylany
III miejsce – Maksymilian Skoczeń, SP Nielepice

Wyróżniono: Joanna Ligęska – SP Zelków, Dominika Tekielak – SP Brzoskwinia, Martyna Piechnik – SP Rudawa

W kategorii gimnazjum:

I miejsce – Natalia Odrzywolska, gimnazjum w Rząsce
II miejsce – Jakub Nęcka – gimnazjum w Rudawie

III miejsce – Wiktoria Jaworska – gimnazjum w Rudawie

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Laureaci etapu gminnego wzięli udział w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 24 marca w mogilańskim Dworze. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Przestrzeń” przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Krakowie.

Uczestnicy z gminy Zabierzów odnieśli kolejne sukcesy. Laureatką II miejsca w kat. uczniów klas IV-VI została Adriana Stefan ze szkoły podstawowej w Rudawie, a Maksymilian Skoczeń ze szkoły podstawowej w Nielepicach, oraz Natalia Odrzywolska z gimnazjum w Rząsce otrzymali wyróżnienia.

Gratulujemy wszystkim Laureatom, nauczycielom i opiekunom dziękujemy za przygotowanie do występów i życzymy dalszych sukcesów!

1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

1 2 3 4 5

 

 

Możesz również polubić…