AKTYWNE WAKACJE W CENTRUM KULTURY

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów w życiu każdego ucznia jest początek wakacji. Zasłużony wypoczynek zapewnić można sobie nie tylko wyjazdem nad morze czy za granicę. Wie o tym doskonale Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, które po raz kolejny zorganizowało Wakacyjny plecak rozmaitości dedykowane dzieciom i młodzieży z terenu gminy.
Program zajęć przygotowany był na trzy tygodnie w dniach od 29 czerwca do 17 lipca.
Idea jest prosta. Ma być ciekawie, różnorodnie i aktywnie. Właśnie dlatego w każdy dzień figurowały zupełnie inne zajęcia.
Programowi towarzyszyły liczne wycieczki oraz warsztaty rozwijające umiejętności dzieci. Wśród atrakcji znalazły się dwa wyjazdy do kina, wycieczka do Portu Lotniczego w Balicach, zabawy w podchody w Dolince Bolechowickiej, warsztaty teatralne prowadzone przez Agnieszkę Mleczko, nauka przeprowadzania pierwszej pomocy oraz warsztaty plastyczne, ruchowe, dziennikarskie i teatralne, które miały na celu rozwinięcie kreatywnego potencjału dzieci. O wyróżnienie zasługują natomiast wycieczka do Dinozatorlandu, gdzie dzieci mogły zwiedzać park owadów i dinozaurów, a następnie obejrzeć film w 5D oraz wycieczka do wioski indiańskiej w Zalesiu.
Jak co roku chętnych na aktywne spędzenie lata było bardzo dużo, o czym świadczy tempo zapisów oraz tworząca się lista rezerwowych dla tych, którzy nie zdążyli zapisać swoich dzieci.
W tegorocznej edycji wzięło udział 90 dzieci.
O bezpieczeństwo dzieci dbały: instruktor plastyki Urszula Obydzińska, Agnieszka Majka i Karolina Wilewska.
Program Wakacyjnego plecaka rozmaitości z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością co przedkłada się na liczbę chętnych. Co ważne większość zajęć jest przygotowana tak, aby wprowadzała cenne informacje do życia dzieci, którymi mogą się dzielić z rówieśnikami czy wykorzystać w życiu. Dodatkowo czas spędzony w Centrum Kultury może zaowocować nowymi przyjaźniami.

Paulina Drewniak

 

Możesz również polubić…