Artystyczne

  • Pracownia ceramiczna
  • Pracownia plastyczna
  • Sobotnia akademia rysunku i malarstwa
  • Zajęcia rękodzielnicze

Pracownia ceramiczna

Niejeden raz przyjęcie do pracowni artysty będzie pierwszym i ostatnim zetknięciem się ze sztuką, z procesem tworzenia, a efektem tych działań może być kiedyś lepsze zrozumienie problemu estetyki.
Oddziaływanie przez piękno to łagodzenie obyczajów, uwrażliwianie na ból, zwracanie uwagi na stojącego obok człowieka, wreszcie przedkładanie „być” nad „mieć”.
Marita Benke-Gajda

Nasza pracownia ceramiczna istnieje od blisko trzydziestu lat i może się pochwalić kilkunastoma absolwentami Akademii Sztuk Pięknych i innych uczelni artystycznych, którzy tutaj rozwijali swój talent i stawiali pierwsze kroki w świecie sztuki. Obecnie pracownia ma w swojej ofercie zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W najbliższej przyszłości oferta ta zostanie poszerzona o zajęcia rodzinne, na których rodzice wraz z dziećmi będą mogli miło spędzać czas poznając tajniki warsztatu ceramicznego. Pracownia mieści się w budynku SCKiPGZ przy ulicy Szkolnej 2 w Zabierzowie. Jest wyposażona w profesjonalny piec do wypału ceramiki w temperaturze 1060 st C.

Prowadzący:

Jadwiga Gajda – Lusina

Magdalena Ptak- Szalaty

Aleksandra Zawadzińska- Pawluś


Pracownia plastyczna

Pracownia swoja ofertę kieruje do dzieci i młodzieży. Zajęcia plastyczne odbywają się w grupach wiekowych i prowadzone są w oparciu o różne techniki artystyczne i zabawy twórcze pobudzające kreatywność. Swobodna formuła warsztatów sprzyja spontanicznej autokreacji dziecka.
Starsi uczestnicy zajęć nabywają umiejętności w zakresie podstawowych technik plastycznych: malarstwa, rzeźby, rysunku, grafiki i witrażu.

Pracownię prowadzi artysta plastyk Urszula Obydzińska.


Sobotnia Akademia Rysunku i Malarstwa 

Termin

Sobota

13:00 – 15:00  osoby od 11 lat

Cena: 200 zł za kurs (4 zajęcia miesięcznie) lub 50 zł/os za pojedyncze zajęcia


Zajęcia rękodzielnicze

Warsztaty skierowane są do osób w każdym wieku, które chcą zapoznać się z różnymi technikami rękodzielniczymi oraz DIY. Uczestnicy mają możliwość rozwijać swoje umiejętności oraz zdolności manualne.

Prowadząca: Beata Jarema

Możesz również polubić…