DbaMY o zdrowie z Gminną Radą Seniora

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów, razem z Radą Seniorów rozpoczynamy projekt DbaMY o Zdrowie. W ramach akcji planujemy liczne działania mające na celu wsparcie i edukację w zakresie zdrowia dla środowiska senioralnego.

27 maja o godzinie 11.00, w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów odbędzie się spotkanie poświęcone badaniu Smart in OAC – AFNET 9.

Badanie daje daje możliwość skorzystania z nowoczesnej, sprawdzonej metody wykrywania zaburzeń rytmu serca za pomocą OPASKI pomiarowej.

Opaska rejestruje rytm pracy serca 24h/dobę łącząc się z aplikacją na smartfonie następnie analizując go. W przypadku zarejestrowania nietypowych pomiarów osoba poddana badaniu otrzymuje powiadomienie, o zostaje skierowana na dalszą, bezpłatną diagnostykę i konsultację kardiologiczną. Opaski są bezpłatne tak samo jak całe badanie.
Do udziału w badaniu zapraszamy wszystkie osoby powyżej  65 r.ż., posiadające smartfon, u których nie rozpoznano
dotychczas migotania przedsionków oraz które nie przyjmują leków „rozrzedzających krew” (doustnych leków
przeciwkrzepliwych).

Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Krakowskiego Centrum Diagnostyki Klinicznej w Krakowie, którzy opowiedzą więcej o badaniu i odpowiedzą na pytania. Na spotkaniu będzie także możliwość włączenia się do projektu.

Termin: 27 maja, godz. 11.00,

Miejsce: Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

Możesz również polubić…