Debiut

W Galerii „Na Piętrze” 1 czerwca została otwarta wystawa „DEBIUT”. Ekspozycja zawiera prace artystyczne wykonane przez Dorotę Bojarską, Olgę Dymitrowską oraz Joannę Grabkę. Autorki od kilku lat uczęszczają na zajęcia artystyczne zabierzowskiego centrum kultury.
Dorota Bojarska (ceramika), Olga Dymitrowska i Joanna Grabka (rysunek i malarstwo) są od kilku lat uczestniczkami zajęć artystycznych, które odbywają się w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Dorota Bojarska z pracownię ceramiczną  działającą przy zabierzowskim centrum kultury jest związana od 2009 roku i rozwija swój talent pod czujnym okiem  Jadwigi Gajdy-Lusiny, natomiast Olga Dymitrowska i Joanna Grabka doskonalą swój warsztat w Pracowni plastycznej Prowadzonej przez Urszulę Obydzińską.
O ich obiecujących zdolnościach plastycznych oraz solidnym przygotowaniu warsztatowym przekonali się wszyscy przybili na wernisaż goście. Zaprezentowano przekrój prac autorów. Tematyka jest różna, jednak na pierwszy plan wybijają się motywy roślinne i zwierzęce, które przez każdą z autorek zostały ujęte w inny niepowtarzalny sposób.  Wystawa pokazała odmienne postawy twórcze i indywidualne spojrzenie na otaczający świat.

 

 

Możesz również polubić…