Fantasmagorie Beaty Grosickiej

21 lutego 2016 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy linorytu Beaty Grosickiej „FANTASMAGORIE”.
Beata Grosika jest absolwentką Liceum Szkół Plastycznych w Katowicach. Studiowała w latach 1986-1993 w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego oraz na Wydziale Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Od 18 lat pracuje w IKEA, początkowo jako dekorator, poprzez bycie kierownikiem Działu Wystawiennictwa i Komunikacji oraz Sprzedaży w różnych sklepach IKEA w Polsce.
Spektrum jej zainteresowań jest szerokie – od projektowania komunikacji wizualnej, wnętrz, poprzez zarządzanie aż do technik graficznych.
Artystka brała udział w wielu wystawach oraz projektach artystycznych na terenie gminy Zabierzów oraz w jej okolicach. Prezentowała swoje prace między innymi w zabierzowskiej Restauracji „Grube Ryby”, w Galerii „Vauxhall” w Krzeszowicach oraz w „Domu Polonii” w Krakowie.

Wystawa Fantasmagorie to linoryty inspirowane dziecięcymi rysunkami. Mali artyści rysowali obrazki, na których znalazły się m. in. zwierzaki i oryginalne stworki, a następnie artystka wykorzystując dominujący motyw dodała własne elementy, tworząc niezwykle bogate kompozycje. Tak powstała seria prac o zupełnie nowym charakterze, która połączyła nieskrępowaną wyobraźnię dzieci z precyzyjną techniką linorytu. Grafiki występują w wielu wariantach kolorystycznych i kompozycyjnych.

Tytuł wystawy podkreśla siłę dziecięcej wizji, a celem wystawy jest przedstawienie linorytów, które niosą ze sobą wartość estetyczną i sentymentalną.
Zapraszamy do odwiedzenia Galerii „Na Piętrze” aby na chwile przenieść się w magiczny świat tworów zaczerpniętych z dzieciństwa.

U.O.

10 9 7 6 5 4 3 2 1

Możesz również polubić…