Ferie w centrum kultury

Z wielką ochotą dzieci uczestniczyły w tegorocznej akcji Magiczne Ferie Zimowe, organizowanej przez zabierzowskie centrum kultury. Nic dziwnego skoro program obfitował w tak liczne atrakcje. Warsztaty plastyczne, sportowe, ceramika, warsztaty tańca ludowego, ZUMBA – to wszystko umożliwiło dzieciom wkroczyć w inny świat, gdzie wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
Magiczne Ferie Zimowe to przedsięwzięcie, które od kilku lat zachęca dzieci i młodzież do twórczego spędzania wolnego czasu. Aby sprostać wymaganiom postanowiono przygotować program odpowiadający potrzebom młodego człowieka, połączyć zabawę z edukacją. Podczas dwutygodniowych ferii uczestnicy mieli możliwość poznać nowe techniki plastyczne, zgłębić tajniki pracy aktora teatralnego, spotkać się z leśnikiem i policjantami. Czas wypełniały także różnorodne gry i zabawy rekreacyjne.
Uzupełnienie programu stanowił spektakl „Tajemnica zaginionych liter”. Ponadto zrealizowano wycieczki do kina Cinema City na film „Pingwiny z Madagaskaru” oraz Teatru Współczesnego na spektakl „W krainie Narnii”.
Dzięki wsparciu sołectwa Zabierzów udało się poszerzyć ofertę o nowe propozycje dla młodzieży – warsztaty scrapbookingu oraz taniec ZUMBA.
Kolejny raz okazało się, że młodzi ludzie wybierają aktywną formę spędzania wolnego czasu.
Instruktorki z SCKiPGZ Urszula Obydzińska oraz Katarzyna Starowicz dołożyły wszelkich starań, by czas spędzony podczas ferii odbiegał od nudy i rutyny.

K.S.

h g e d c b a 4 5 6 7 8 9 10 11 3 2 1

Możesz również polubić…