Hej kolęda, kolęda

22 grudnia na Rynku w Zabierzowie odbyło się spotkanie świąteczne mieszkańców naszej gminy. Było to niezwykłe wydarzenie także z uwagi na miejsce. W blasku dekoracji bożonarodzeniowych na scenie wystąpili uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Zabierzowie, zespół Cantus, Gminna Orkiestra Dęta, Chór Voci di san Francesco, schola z parafii pw. św. Franciszka oraz wokaliści z centrum kultury.

Usłyszeliśmy kolędy znane i mniej znane pastorałki, w aranżacjach klasycznych, standardowych i niestandardowych. W bożonarodzeniowy nastrój przenieśli wszystkich uczniowie szkoły podstawowej w Nielepicach, którzy zaprezentowali fragmenty jasełek.Spotkanie kolędowe było także okazją do wspólnego dzielenia się opłatkiem, okazując sobie życzliwość. Ksiądz proboszcz Krzysztof Burdak pobłogosławił opłatki i złożył życzenia mieszkańcom Zabierzowa. Harcerze ze Szczepu Kolumbowie przekazali na ręce Wójt Gminy Elżbiecie Burtan symboliczne betlejemskie światełko pokoju.

W organizację spotkania włączyły się także Koła Gospodyń Wiejskich oraz Kluby Seniora, które przygotowały tradycyjne potrawy wigilijne. Wszędzie unosił się zapach barszczu i pierników. Nie zabrakło także kapusty z grochem, śledzi oraz świątecznych wypieków. Atmosfera była ciepła i miła, choć pogoda tego dnia nie rozpieszczała. Kolędowanie na Rynku stanie się nową tradycją dla wszystkich zabierzowian.

Możesz również polubić…