Hej kolędy to czas czyli Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zaberzowie

Mimo że święta już za nami, to w powietrzu nadal czuć tę magiczną moc Bożego Narodzenia. Towarzyszące zewsząd kolędy pozwalają choć na chwilę wrócić pamięcią do rodzinnej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Właśnie dlatego w piątek 15 stycznia 2016 r. odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej kolędy to czas”, zorganizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów oraz Sołectwo Zabierzów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan. Imprezę wsparła także parafia pw Św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie.
Wydarzenie odbyło się w sali widowiskowej centrum kultury i miało formułę konkursową. W tegorocznej edycji wzięło udział 125 wykonawców, których mogliśmy usłyszeć w występach solowych i zespołowych. Tak duża liczba występujących jest niewątpliwie dowodem pielęgnowania tradycji wspólnego kolędowania.
Podczas konkursu Jury w składzie: Józef Bylica, Jolanta Waga, Joanna Natalia Ślusarczyk zwracało uwagę na dobór repertuaru, poziom wykonania oraz zgodność z tradycją.
Po zakończeniu prezentacji konkursowych na scenie wystąpiła Schola z Parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie z przedstawieniem jasełkowym. Opiekunem grupy jest siostra Barbara Brzoza.
Po długich i burzliwych obradach Jurorzy przyznali nagrody:
W kategorii zespoły:
I miejsce – Schola z Parafii Św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie
II miejsce – Niepubliczne Przedszkole Językowe Małe Tygryski z Balic
III miejsce – klasa II c z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie
Wyróżnienie: Zespół z Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie

W kategorii soliści:
Dzieci w wieku 5 lat do III kl. SP
I miejsce – Alicja Firek, SCKiP GZ
II miejsce – Aleksandra Myjak, ZSP w Zabierzowie
III miejsce – Gabriela Pajdzik, SP w Bolechowicach
Wyróżnienie: Katarzyna Urbanik, Parafia Św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie

Klasy IV-VI
I miejsce – Weronika Szyba, SCKiP GZ
II miejsce – Mateusz Stępień, SP w Bolechowicach
III miejsce – Aleksandra Pokrywka, SP im. Por. Piotra Olka ps. „Gołąb” w Kobylanach

Gimnazjum
I miejsce – Julia Latosińska SCKiP GZ
II i III miejsca nie przyznano

Dodatkowo przyznano nagrodę Grand Prix dla Kolędników z Kleszczowa w składzie: Grzegorz Baran, Weronika Hojna, Zofia Hołubowska, Róża Rudek, którzy najlepiej zaprezentowali się podczas tegorocznego Przeglądu. Nagrodę wręczyła Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan.
Pozostałe nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy laureatom wręczali przedstawiciele rady sołeckiej, sołtys Zabierzowa Wiesław Cader oraz p.o. Dyrektor SCKiPGZ Anna Domagała.
Impreza okazała się niezwykłym widowiskiem artystyczno-muzycznym, który zapadnie w pamięci wszystkim zgromadzonym. Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za profesjonalne przygotowanie i udział w wydarzeniu.

K.S.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Możesz również polubić…