Już czas

Wystawa Jadwigi Gajdy-Lusiny „Już czas” została otwarta 7 grudnia 2014 roku w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Jest to prezentacja bogatego dorobku artystki – najważniejszych projektów fotograficznych i ceramicznych.
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i stypendystką programu Sokrates-Erasmus. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych w Pracowni Ceramicznej działającej przy Centrum Kultury w Zabierzowie. Współpracuje z krakowską pracownią ceramiczną „Kafel-Art”. Ma na koncie szereg wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Wystawa „Już czas” ma wymiar szczególny, stanowi bowiem rodzaj kroniki 15 lat pracy twórczej artystki. Wszyscy odwiedzający Galerię „Na Piętrze” będą mieli okazję zobaczyć m.in. prace ceramiczne, które przedstawiają uproszczone sylwetki ludzkich postaci, sprowadzone do podstawowych figur geometrycznych, niezwykłe ceramiczne listy oraz dokument fotograficzny „Trzy Pokolenia”, powstały w ramach pracy dyplomowej na ASP w Krakowie.

3 2 4 5 6 7 8 9 10 11 zaa

Możesz również polubić…