Karnawałowy Koncert Noworoczny Małopolskiej Orkiestry Kameralnej

22 stycznia 2017 roku o godzinie 18.00 w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, po raz ósmy odbędzie się Karnawałowy Koncert Noworoczny Małopolskiej Orkiestry Kameralnej. W tegorocznym programie pojawią się najpiękniejsze tematy muzyki filmowej, a klasyka połączona zostanie z elementami muzyki orientalnej, klezmerskiej i jazzu. Na scenie oprócz orkiestry wystąpi sekcja rytmiczna oraz soliści – improwizatorzy, co połączy tradycyjne brzmienie instrumentów smyczkowych ze swingową i taneczną muzyką różnych kontynentów.

 

Małopolska Orkiestra Kameralna – założona w 2009 roku przez Joannę Natalię Ślusarczyk – dyrygenta i kierownika artystycznego projektu. Orkiestrę tworzą studenci i absolwenci uczelni muzycznych, laureaci prestiżowych konkursów w kraju i za granicą. Zespół, uczestnicząc w licznych przedsięwzięciach, na stałe wpisuje się w kalendarz wielu wydarzeń kulturalnych. Orkiestra koncertowała między innymi w Krakowskiej Filharmonii, Teatrze Słowackiego w Krakowie, w Pałacu Radziwiłłów w Balicach podczas Jurajskiego Lata Artystycznego, czy w Urzędzie Miasta Krakowa na Uroczystej Gali Powiatu Krakowskiego. Muzycy występowali także podczas imprez cyklicznych, między innymi w ramach Letnich Koncertów Kameralnych w Dobrej oraz w Gminie Zabierzów na Koncertach Noworocznych odbywających się nieprzerwanie od 2010 roku. W 2014 i 2015 roku skład brał udział w premierze oraz przedstawieniach i nagraniu telewizyjnym spektaklu muzyczno-aktorskiego „Via Crucis Poloniae”.

 

Joanna Natalia Ślusarczyk – dyrygent, wokalistka jazzowa. Ukończyła z wyróżnieniem dwie uczelnie: Akademię Muzyczną w Krakowie oraz w Katowicach. Poza licznymi występami w Polsce ma w swoim dorobku również koncerty w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Izraelu, Norwegii, Islandii, Wielkiej Brytanii, Francji i na Ukrainie. Finalistka trzech edycji Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Dyrygenckich. Swoje umiejętności doskonaliła także na kursach w Londynie. Jest założycielem, dyrygentem i kierownikiem artystycznym Małopolskiej Orkiestry Kameralnej. Jako dyrygent prowadziła koncerty między innymi z International Symphony Orchestra ICM w Wielkiej Brytanii, z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Royal Symphony Orchestra, Cracow Youth Chamber Orchestra oraz Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej i Orkiestrą Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Za osiągnięcia artystyczne uhonorowana między innymi Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Zajmuje stanowisko dyrygenta Krakowskiej Młodej Orkiestry Kameralnej, z którą nagrała płytę „W poszukiwaniu inspiracji – Muzyka Polska” oraz dyrygenta Orkiestry Symfonicznej PSM II st. w Krakowie, która pod jej kierownictwem została laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Orkiestr organizowanego przez Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie. Pasjonatka jazzu. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

 

orkiestra  plakat KN

 

 

Możesz również polubić…