Koncert Noworoczny „W filmowym kadrze”

W niedzielę 22 stycznia w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów odbył się Koncert Noworoczny „W filmowym kadrze” w wykonaniu Małopolskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Joanny Natalii Ślusarczyk. Orkiestrze towarzyszyło Trio Mazeltov! w składzie: Konrad Szumański – klarnet, Jakub Braun – gitara, Jakub Adamiak – kontrabas; oraz Michał Peiker – sekcja perkusyjna.

Orkiestra przypomniała słuchaczom wspaniałe melodie pochodzące z pamiętanych kadrów filmowych.  Koncert rozpoczął się utworem Władysława Szpilmana „W małym kinie”. W pierwszej części uczestnicy mogli przypomnieć sobie melodie z dobrze pamiętanych polskich filmów, tj. Ziemia obiecana, Noce i dnie czy Trędowata. Następnie Orkiestra przeniosła odbiorców w świat filmów zagranicznych. W magiczny nastrój wprowadziła nas piosenka z „Pinokia” Walta Disneya, walc z filmu Maskarada oraz tango Gardell’a z filmu „Zapach kobiety”. Wspaniałą niespodzianką przygotowaną przez Orkiestrę była wiązanka znanych szlagierów filmowych, którą publiczność miała za zadanie odgadnąć. Nie mogło zabraknąć również bisów, Joanna Natalia Ślusarczyk znakomicie wcieliła się w Charliego Chaplina w piosence „Smile”. Na zakończenie usłyszeliśmy znaną angielską kolędę „We wish you a merry christmas”.

Małopolska Orkiestra Kameralna została nagrodzona wielkimi brawami. Koncert Noworoczny ma już swoją tradycję, mimo bliskości Krakowa i jego bogatej oferty kulturalnej liczba odbiorców Koncertów Noworocznych w centrum kultury wzrasta.

Samorządowe Centrum Kultury składa podziękowania sponsorom, którzy wsparli organizację Koncertu Noworocznego.

 

Projekt dofinansowali:

Firma ALSAL w Niegoszowicach, Delikatesy Słoneczko w Zabierzowie, Firma Kwiatek w Rząsce, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. Z o.o. w Zabierzowie.

Partnerem wydarzenia byli: Urząd Gminy Zabierzów oraz Sołectwo Zabierzów.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Możesz również polubić…