Koncerty przy Fontannie – „Muzyczne lato w rozśpiewanej Europie”

W kolejne już niedzielne popołudnie 14 sierpnia br. na Rynku w Zabierzowie miał miejsce drugi występ z cyklu „Koncertów przy Fontannie” organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Przed zabierzowską publicznością wystąpił zespół wokalno – instrumentalny Artes Ensamble w składzie: Maria Antkowiak – sopran, Małgorzata Janaszek – wiolonczela, Andrzej Janaszek – fortepian.
Tematem koncertu było „Muzyczne lato w rozśpiewanej Europie”, czyli wakacyjna, muzyczna podróż do najpiękniejszych zakątków rozśpiewanej i roztańczonej Europy, z najpopularniejszymi węgierskimi czardaszami i ognistymi hiszpańskimi pieśniami w gorących rytmach flamenco wprost ze słonecznej Andaluzji. Przywołany został eteryczny duch bulwarów, parków i ogrodów, legendarnych kabaretów i restauracji z wieżą Eiffla w tle, najsłynniejszego miasta zakochanych – Paryża.Odwiedziliśmy również tętniącą życiem nocnych rewii, rozświetloną neonami przedwojenną Warszawę, z jej najsłynniejszymi przebojami filmowymi i szlagierami kabaretowymi.
Za sprawą Artes Ensamble zostaliśmy przeniesieni pod słoneczne niebo Italii, upojeni słodkimi dźwiękami pieśni neapolitańskich.
To wszystko nasycone było różnorodnością stylowych strojów wykonawców oraz ekspresyjną i sugestywną grą roztańczonej śpiewaczki, gwarantowało nam niezapomniane wrażenia artystyczne oraz wspaniałą, muzyczną ucztę i wyśmienitą rozrywkę w sam raz na letnią, muzyczną zabawę.

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejne spotkanie na Koncercie przy Fontannie 28 sierpnia br. godz.18.00 „W królestwie wiedeńskiego walca”.

Materiały: ARTES MUSIC Agencja Artystyczna

 

 

DSC_0743DSC_0752DSC_0773DSC_0778DSC_0809DSC_0821

Możesz również polubić…