KOSMOS NASZE WIELKIE PODWÓRKO

Już wkrótce pierwszoklasiści z Bolechowic wyruszą w kosmiczną podróż…
Od 1 marca Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie – Filia w Bolechowicach będzie realizowała autorski projekt: „ Kosmos – nasze wielkie podwórko!” Środki na realizację projektu w kwocie 9 tysięcy złotych pozyskaliśmy z konkursu grantowego „Na dobry początek”- prowadzonego przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego. Fundacja BGK realizuje programy zaangażowania społecznego w imieniu Banku Gospodarstwa Krajowego. Przyznaje granty projektom, które wykorzystują nowatorskie metody pracy z dziećmi i lokalne zasoby, angażują rodziców i instytucje partnerskie. Jej misją jest tworzenie przyjaznego i inspirującego otoczenia do rozwoju dzieci i młodzieży. W tegorocznej, już ósmej edycji konkursu „Na dobry początek” wpłynęła rekordowa liczba 742 wniosków projektowych, z których tylko 50 otrzymało dofinansowanie.
Nasz nagrodzony projekt odpowiada na zainteresowania i fascynację dzieci związane z kosmosem. Obserwujemy na co dzień, że mali czytelnicy coraz częściej sięgają po książki o planetach, gwiazdach, lotach na księżyc… Doceniając te zainteresowania dzieci, postanowiliśmy wyruszyć z nimi i ich rodzicami w pozaziemską podróż. Naszym literackim przewodnikiem będzie Marcelinka, bohaterka książki J.L. Wiśniewskiego – W poszukiwaniu najważniejszego. Bajka trochę naukowa. Kosmiczno – edukacyjną przygodę rozpoczniemy już w marcu i przez kolejne cztery miesiące wraz z dziećmi i ich rodzicami będziemy „oswajać” kosmos. Zaplanowaliśmy wiele różnorodnych i bardzo atrakcyjnych działań m.in.: warsztaty w Planetarium i Ogrodzie Doświadczeń, astronomiczną noc , loty w symulatorach w Muzeum Lotnictwa, gry terenowe, eksperymenty z Laboratorium Pana Korka podczas pikniku naukowego, spotkania literacko-naukowe w bibliotece, a na finał bal nie z tej ziemi…
Projekt będziemy realizować we współpracy ze Szkołą Podstawową w Bolechowicach. Wezmą w nim udział uczniowie z klasy 1c pod opieką wychowawczyni Pani Marii Półtorak.
Instytucją aplikującą w programie „ Na dobry początek” jest Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, w którego strukturach działa Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie wraz z filiami.
Zofia Walczak – koordynatorka projektu, Biblioteka Publiczna w Bolechowicach
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK
w programie

 

logotypy

 

Możesz również polubić…