Listopad w SCKiPGZ

Listopad w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów:

4 listopada w Samorządowym Centrum Kultury odbyły się Zaduszki poetyckie połączone z kwartalnym spotkaniem Seniorów. W tym roku obywały się pod hasłem Najpiękniejsza jest pamięć, która w sercu zostaje. Spektakl poetycko – muzyczny wprowadził widzów w nastrój refleksji i zadumy nad mijającym czasem. Na zakończenie spotkania odbył się koncert jazzowy z cyklu „ZabierzJazz”, w którym wraz z zespołem Lewi wystąpiła Ewa Nowel.

IMG_0038 IMG_0025 IMG_0014 IMG_0045

 

6 listopada – W galerii „Na Piętrze”  zaprezentowano kilkadziesiąt bardzo dobrej jakości zdjęć czarno-białych i kolorowych. Zdjęcia prezentują Kraków, w różnych porach dniach, w nocy,  przy różnych warunkach atmosferycznych. Wystawę  uświetnił recital Trio Dell Arco

krakowskie   7 23

11 listopada obchodziliśmy 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości. W Zabierzowie uroczystości  rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Franciszka z Asyżu, po której odbył się przemarsz na Rynek w Zabierzowie. Po przybyciu na Rynek zaproszono wszystkich do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, którą poprowadziła Barbara Szałapak z udziałem Gminno – Parafialnego Chóru Voci di san Francesco. Zaśpiewano kilkanaście pieśni m. in. Marsz Polonia, Rota, O mój rozmarynie, Wojenko, wojenko, Warszawianka, Pałacyk Michala oraz Pierwsza brygada. Po spotkaniu zaproszono wszystkich na żołnierską grochówkę serwowaną z kuchni polowej.

26 11 15

Dzień Seniora w Zelkowie – 12 listopada 2016 r. w Zelkowie, sołtys Andrzej Krawczyk wraz z Radą Sołecką, przy pomocy mieszkańców Zelkowa, uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Zelkowie, Klubu Seniora oraz SCKiPGZ zorganizował coroczne obchody Dnia Seniora.

kadr (1)

W ciągu całego miesiąca w Samorządowym Centrum Kultury w ramach cyklu „Spotkania z teatrem” na sali widowiskowej odbywały się spektakle profilaktyczne. Zaprosiliśmy do współpracy krakowskie teatry Impresariat Artystyczny Inspiracja oraz Teatr dla Dzieci i Młodzieży Moralitet. Gościliśmy szkoły z Rząski, Nielepic, Zabierzowa, Balic oraz Radwanowic. Gorąco zachęcamy wszystkie szkoły do przyłączenia się do naszej akcji.

4 11

14 listopada rozstrzygnięty został konkurs „Osobliwy dom zabawek”. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. Rozdanie nagród odbędzie się 15 grudnia /czwartek/ o godz. 17.00 .

k

Spotkanie z Sienkiewiczem w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół w Rudawie – 18 listopada 2016 r. odbyła się uroczystość mająca na celu uczczenie stulecia śmierci Henryka Sienkiewicza, patrona Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Rudawie. Przybyli na nią mieszkańcy wsi Rudawa oraz zaproszeni goście.

1 6

19 listopada na scenie Sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury zagościł Teatr Reduta Śląska, mieliśmy przyjemność wziąć udział w niezwykłym spektaklu „Stary klamor w dziadkowym szranku”. Przedstawienie będzie opowiadało o chorzowianinach, a konkretniej, o wielopokoleniowej rodzinie Ślązaków mieszkających w Chorzowie.

DSC_1303 DSC_1170 DSC_1239 DSC_1265

 

 

Możesz również polubić…