Martwe Dusze

W sobotni wieczór 28 czerwca przy SCKiPGZ w Galerii Na Piętrze na ul. Szkolnej 2 w Zabierzowie odbyło się oficjalne otwarcie wystawy fotograficznej Natalii Jagodzińskiej. Na wernisaż przybyło wielu gości,a prezentowane prace spotkały się z niezwykle pozytywnym odbiorem.
Czarno-białe fotografie zatytułowane ,,Martwe Dusze” są próbą analizy natury kobiecej poprzez budowanie przestrzeni fotograficznej z wykorzystaniem manekinów i elementów garderoby. Oglądając zdjęcia fragmentami można ulec złudzeniu, że mamy do czynienia z żywymi postaciami. Prace subtelnie pobudzają do refleksji nad otoczeniem wykreowanym przez człowieka, do refleksji nad granicą pomiędzy światem rzeczywistym a fikcyjnym. Ten martwy świat imitacji, pokazany w starannie zaaranżowanym otoczeniu działa na wyobraźnię odbiorcy.
Jedność tematyczna i forma wypowiedzi sprzyjają podjętej przez Natalię Jagodzińską subtelnej prowokacji artystycznej i powodują, że pozostaje ona w naszej pamięci długo, będą na zawsze…
Wszystkie fotografie z tego cyklu zostały wykonane bez ingerencji cyfrowej, metodą analogową. Prace ożyły w ciemni fotograficznej poprzez własnoręczne naświetlanie i wywoływanie.
Autorka prezentowanych prac Natalia Jagodzińska jest absolwentką i stypendystką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w zakresie fotografii – laureatka prestiżowych konkursów fotografii artystycznej wystawiająca swoje prace w Polsce i za granicą. Obecnie oprócz tworzenia fotografii czysto artystycznej pracuje w NVVSTUDIO Creative Photographers w Krakowie.

Możesz również polubić…