Mistrzyni Świata trenuje w Zabierzowie

Monika Puzio-Nieszporek  zawodniczka klubu sportowego SMOK Kraków im. A. Firsta  zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Świata w Kickboxingu, w kat. 60 kg  w formule light contact,  podczas zawodów we włoskim Lido di Jesolo. W  finałowym pojedynku Monika Puzio-Nieszporek pokonała Węgierkę Katalin Ritę Nagy.

Na co dzień, Mistrzyni Świata trenuje w Centrum Boksu i Kickboxingu w Zabierzowie. Uprawia dwie dyscypliny: boks trenuje z Grzegorzem Zbroją a kickboxing z Grzegorzem Majcherem. To ciężka i systematyczna praca z doświadczonymi i sprawdzonymi fachowcami z ponad dwudziestoletnim stażem trenerskim. Obaj Panowie zgodnie podkreślają: „Monika to nie tylko utalentowana ale i bardzo zdyscyplinowana i ciężko pracująca zawodniczka. Ona w tych Mistrzostwach walczyła na sto dwadzieścia procent, pokazała swój charakter, to cała Monika. Trenuje około czterech godzin dziennie i pomyśleć, że piewsze treningi tu, w Zabierzowie, odbywały się w garażu” – wspomina z rozrzewnieniem Grzegorz Zbroja.

„Dziś, możemy już wszystkich chętnych zaprosić do nowoczesnej, doskonale wyposażonej własnej Hali Sportowej, gdzie treningi prowadzi również Monika” – dodaje trener.

A co Mistrzyni mówi o sobie i o sukcesie? „Jeszcze wiąż nie mogę uwierzyć, że  to się dzieje naprawdę. I to wszystko dzięki treningom tu, w Zabierzowie. Pytał pan skąd pochodzę? Jestem  z Podkarpacia, z okolic Nowej Dęby. Lata studenckie spędziłam w Krakowie, tam poznałam mojego męża Kamila, razem studiowaliśmy na Akademii Górniczo-Hutniczej, mąż to były karateka. Właśnie teraz, kiedy zdobyłam złoty medal, mija dokładnie siedem lat,  jak ropoczęłam swoją przygodę ze sportem. To trenerzy sprawili, że zaczęłam trenować i startowć w zawodach. Dzięki temu trzykrotnie w kickboxingu zdobyłam Mistrzostwo Polski, w boksie brązowy medal Mistrzostw Polski oraz srebro na Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska, a teraz to złoto. Cieszę się ogromnie.”

Podobnie trenerzy wcale nie kryją swojej wielkiej radości, a ja po raz kolejny gratuluję Pani tego ogromnego sukcesu i czekam na kolejne starty: w Mistrzostwach Polski w Boksie oraz w Mistrzostwach Europy w Kickboxingu. Tu, w Zabierzowie,  wszyscy się bardzo  cieszymy.

I jeszcze jedno, Pani Monika zwierzyła mi się, że bardzo lubi biegać, więc zachęcam biegajcie,  może gdzieś na trasie spotkacie Mistrzynię Świata.

Maciej Liburski

Możesz również polubić…