„Muzyczne lato w rozśpiewanej Europie”

W ramach „Koncertów przy fontannie” serdecznie zapraszamy 14 sierpnia o godz. 18.00 /Rynek w Zabierzowie/ na widowiskowy koncert „Muzyczne lato w rozśpiewanej​ Europie​” ​zespołu wokalno-instrumentalnego Artes Ensemble.

Maria Antkowiak – sopran,

Małgorzata Janaszek – wiolonczela,

​prowadzenie koncertu:​ Andrzej Janaszek – fortepian, szef artystyczny zespołu Artes Ensemble, autor aranżacji utworów.

„Muzyczne lato w rozśpiewanej​ Europie​” to wakacyjna, muzyczna podróż do najpiękniejszych zakątków rozśpiewanej i roztańczonej Europy, z najpopularniejszymi węgierskimi czardaszami i ognistymi, hiszpańskimi pieśniami w gorących rytmach ​flamenco wprost ze słonecznej Andaluzji. Przywołamy eterycznego ducha bulwarów, parków i ogrodów, legendarnych kabaretów i restauracji z wieżą Eiffla w tle, najsłynniejszego miasta zakochanych – Paryża oraz tętniącej życiem nocnych rewii, rozświetlonej neonami przedwojennej Warszawy, z jej najsłynniejszymi przebojami filmowymi i szlagierami kabaretowymi. Przeniesiemy Państwa pod słoneczne niebo Italii i upoimy słodkimi dźwiękami pieśni neapolitańskich. To wszystko nasycone różnorodnością stylowych​ strojów wykonawców oraz ekspresyjną i​ sugestywną grą roztańczonej śpiewaczki​, gwarantujące​ niezapomniane wrażenia artystyczne oraz wspaniałą,​ muzyczną ucztę i wyśmienitą rozrywkę w sam raz na letnią, muzyczną zabawę.

W programie  koncertu „Muzyczne lato w rozśpiewanej Europie zespołu Artes Ensemble zabrzmią ​m.in.: pikantne węgierskie czardasze „Kiedy skrzypki grają„z operetki „Cygańska miłość” Fr. Lehara,”Czardasz V. Montiego; fragmenty z opery Carmen” G. Bizeta i słynna hiszpańska Granada„; francuskie chansons E. Piaf m.in.”La vie en rose” i galopujący „Can-Can” z operetki „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha; słoneczne „O sole Mio” i szalona włoska tarantella „Chianti – Lied”​ oraz polskie przedwojenne przeboje i szlagiery filmowe „Miłość ci wszystko wybaczy” z rep. Ordonki, „Ja się boję sama spać” z rep. Zuli Pogorzelskiej, „Sex appeal” z rep. Eugeniusza Bodo.

 

Materiały: ARTES MUSIC Agencja Artystyczna

3 1 2

 

 

 

Możesz również polubić…