Nasze Top5 polecane kanały dla każdego!

Kto z nas nie oglądał śmiesznych filmików w Internecie? Nie przygotował potrawy zgodnie z filmowym przepisem albo szukał inspiracji na kanale podróżniczym? Praktycznie każdy z nas, chociaż raz wchodził na serwis YouTube i przeglądał zamieszczone filmy.

YouTube jest jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych, który umożliwia bezpłatne umieszczanie i komentowanie filmów. Historia powstania serwisu jest doskonałym przykładem fascynującego rozwoju startupów technologicznych. YouTube został stworzony przez trójkę młodych przyjaciół, którzy w niespełna rok doprowadzili serwis do takiego rozwoju, że mogli go odsprzedać za niebotyczną kwotę 1,65 mld dolarów!

Dziś, na YouTube można oglądać miliard godzin filmów każdego dnia! Pojawiają się praktycznie na każdy temat i w każdym języki. Dlatego z pewnością, każdy z nas znajdzie intersujący go obszar, jak i sposób przekazu.

Przygotowaliśmy subiektywną listę, naszych ulubionych kanałów, z którymi chcielibyśmy się z Wami podzielić.  To jest nasza Top5, a Wy obserwujecie inne kanały? Koniecznie podzielcie się z nami swoimi wyborami!

  1. Radosław Gajda & Natalia Szcześniak – Good Idea 
  • Intersujący video blog o architekturze, urbanistyce i szeroko rozumianej sztuce.  Twórcy z prawdziwą pasją odkrywają przed widzami tajniki architektoniczne jak i historyczne wybranych obiektów i całych miast. Na kanale znajdziemy fascynujące odcinki dotyczące historii sztuki, życiorysy wybranych twórców jak i analizy dzieł oraz podane z detalami opisy polskich i zagranicznych budowli.

      2.Mówiąc inaczej

  • Twórczynią kanału jest absolwentka polonistyki – Paulina Mikuła, której przyświeca cel nauczenia Polaków poprawnej polszczyzny. Swoją misję wdraża poprzez krótkie filmy okraszone inteligentnym humorem. Źródłem analizowanych przez nią zagadnień językowych są komentarze widzów i własne obserwacje. Często również porusza kwestie języka potocznego, przybliżając zawiłości różnych zjawisk i tendencji lingwistycznych. Nie dajmy się zwieźć, że dobrze znamy swój język ojczysty. Włączcie film Pauliny i dajcie się zaskoczyć!

3. Polimaty

  • Kanał popularyzujący naukę, ze wszystkich dziedzin od historii poprzez medycynę po ciekawostki z naszej codzienności. Twórca kanału Radek Kotarski w przystępny sposób, co tydzień przedstawia nowe zagadnienia, skupiając się na praktycznych aspektach nauki. Jak wciągający jest świat w wykonaniu Radka świadczą chociażby statystyki oglądających np. film o szerszeniach zobaczyło już ponad 1,2 mln widzów! Kanał polecamy zarówno młodzieży, jak i osobom dorosłym

4 .Sfilmowani

  • Ciekawy kanał filmowy oparty o formułę dyskusji dwóch prowadzących – Agnieszki Pisarek i Jacka Napory, którzy nagrywają swoje recenzje na gorąco, tuż po seansie danego filmu. Dyskusje pozwalają zdobyć szerszy obraz analizowanych filmów i poznać różne punkty widzenia. Na kanale, można znaleźć ponad 500 recenzji zarówno nowości kinowych, jak i reprezentantów kina artystycznego, czy seriali i gier wideo. Zobaczcie, jak może zmienić się odbiór filmu mając w pamięci recenzje pasjonatów kinematografii.

      5. Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS 

  • To kanał, który powstał w ramach projektu popularyzującego wiedzę psychologiczną. Zamieszczane treści w przystępny sposób przybliżają możliwości psychologii w rożnych dziedzinach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Projekt prowadzony jest przez wykładowców Uniwersytet SWPS i z pewnością będzie interesujący dla każdego, kto jest ciekawy siebie i swojego otoczenia. W ostatnim czasie pojawiło się również wiele tematów dotyczących radzenia sobie z okresem kwarantanny oraz pracy zdalnej jak i nauki w domu. Wywiady i wykłady nagrane na uczelni można słuchać zarówno online jak i offline.

 

Możesz również polubić…