Nowe zasady funkcjonowania SCKiPGZ

Od 1 grudnia obowiązują nowe limity dotyczące osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych w kinach, teatrach, operach i filharmoniach (50 % obłożenia widowni) oraz zwiększenie do 15 m² miejsca przypadającego na jedną osobę podczas koncertów, a także zajęć i warsztatów w domach kultury, muzeach i galeriach sztuki. LIMITY NIE DOTYCZĄ OSÓB ZASZCZEPIONYCH.

Zmiany wchodzą w życie zgodne z nowelizacją rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, opublikowaną 29 listopada w Dzienniku Ustaw (poz. 2177).

W związku z powyższym, oraz mając na uwadze gwałtowny wzrost zakażeń wśród dzieci,  zawieszeniu ulegają zajęcia grupowe prowadzone dla tej grupy wiekowej. Zmiany nie dotyczą zajęć obejmujących przygotowania do koncertów oraz spektakli tj. zajęć wokalnych oraz teatralnych. 

Zajęcia ruchowe dla osób dorosłych prowadzone będą z uwzględnieniem obowiązujących limitów, tj. 15 m² /os. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest złożenie oświadczenia dotyczącego szczepienia przeciwko Covid 19. 

Wydarzenie zaplanowane na dzień 4 grudnia, odbędzie się bez zmian. Obowiązuje jednak limit osób wynoszący 50% dostępnych na widowni miejsc. Każdy uczestnik proszony będzie o wypełnienie stosownego oświadczenia.

Nowe zasady funkcjonowania SCKiPGZ obowiązują od 1 grudnia do odwołania.

Zajęcia zawieszone:

Strefa Malucha

Ceramika dla dzieci oraz zajęcia rodzinne

Plastyka – grupa młodsza

Warsztaty przyrodnicze (Zabierzów, Kleszczów)

Warsztaty kulinarne (Zabierzów, Kleszczów)

Możesz również polubić…