Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w czasie pandemii

Dzień 11 Listopada każdego roku budzi w nas wiele emocji. Jest to czas zadumy i wspomnienia tych, którzy walczyli o naszą wolność. To czas kiedy sięgamy po historię Polski i wspominamy minione czasy.

Tradycją w Zabierzowie stało się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i żołnierskich, które przyciągały na Rynek setki osób. Z udziałem Chóru, Gminnej Orkiestry Dętej oraz zespołów wokalnych mieszkańcy wykonywali znane i lubiane utwory. Towarzyszyła temu zawsze podniosła i radosna atmosfera. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną niemożliwe będzie spotkanie w większym gronie, powspominanie i wspólne radowanie się z 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Mimo wszelkich niedogodności i ograniczeń Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów przygotowało szereg działań i atrakcji związanych z tym ważnym dla Polaków świętem. Jedną z propozycji jest wspólne wykonanie piosenki „Żurawiejki na pułki kawalerii”, przygotowanie Kokard Narodowych, wiatraczków biało-czerwonych czy udział z konkursach wiedzowych. Ponadto SCKiPGZ opracowało śpiewnik „Zabierzowska Niepodległa 2020”, a 11 listopada zaprezentuje niektóre pieśni w wykonaniu zaprzyjaźnionych muzyków i wokalistów.
Wszystkie działania odbędą się za pośrednictwem strony internetowej, profilu Facebook oraz konta na You Tube Centrum Kultury. Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniach.

Zachęcamy do śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Przygotowaliśmy śpiewnik do pobrania (sugerujemy druk dwustronny).
śpiewnik do druku dwustronnego

 

zabierzowska niepodległa plakat

 

Możesz również polubić…