Od Mazurka Dąbrowskiego do Roty w Rząsce

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zorganizował 9 listopada Klub Seniora w Rząsce. W repertuarze m.in. Pierwsza Brygada, Maszerują strzelcy, Rozkwitały pąki białych róż, Pierwsza kadrowa, Dziś do ciebie przyjść nie mogę. Hymn narodowy na początku i Rotę na zakończenie – dostojni seniorzy odśpiewali na stojąco.

Śpiew, choć tego dnia  najważniejszy, nie był jedyną propozycją  spotkania. Można było podziwiać pondto szydełkowane kotyliony, makramy, świąteczne karty pocztowe, jak żywe – kwiaty z bibuły, a także degustować polskie potrawy według receptur pań domu z Rząski.

Był chleb pieczony pszenno-żytni i razowy, smalec z cebulką, ogórki kiszone,  „bigos polski”, a na słodko „rogale świętomarcińskie” z masą orzechową, ciasta owocowe, przekładane, rolady, ucierane i piaskowe baby a do tego kawa, herbata lub zimne napoje. Przy takim poczęstunku chciało się śpiewać. To spotkanie jako wspólna decyzja seniorów odbyło się dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób. Wszystkim należą się słowa uznania. Ci najbardziej aktywni to prezes Klubu Maria Katarzyna Szyller, z-ca prezesa Janina Kołodziejczyk, sekretarz Wanda Pieniążek, skarbnik Maria Dzioba, członkowie Zarządu Marek Bałuszek, Marian Dziura, Paweł Kołodziejczyk oraz Anna Bator i siostra Krzysztofa  Albertynka.

We wspólnym, listopadowym śpiewaniu pieśni patriotycznych uczestniczyło  40 osób. Było dostojnie, uroczyście i bardzo sympatycznie.

Maciej Liburski

Możesz również polubić…