Porozumienie podkrakowskie

Ważnym zadaniem statutowym Stowarzyszenia Porozumienie Podkrakowskie jest wspieranie intelektualne i organizacyjne poprzez edukację – społeczności lokalnej. Stowarzyszenie PP realizuje to zadanie, między innymi, prowadząc Podkrakowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w powiecie krakowskim. Ostatnie w tym roku spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu odbyło się 20 listopada w Krakowie, w Starostwie Powiatowym. Kulminacyjnym punktem spotkania stał się multimedialny wykład o walorach turystycznych i przyrodniczych Powiatu Krakowskiego, który wygłosił Tadeusz Nabagło. Wykładowca swoje znakomite wystąpienie wzbogacił licznymi projekcjami, co dodatkowo pozwoliło utrwalić przekazywane fakty. Spotkanie stanowiło też okazję do prezentacji Artura Szczepaniaka z Zelkowa, właściciela i producenta win, który w sposób przystępny przekazał słuchaczom vademecum wiedzy o trudnej uprawie winorośli i produkcji wina.

Wójt Gminy Zabierzów, Prezes Zarządu Porozumienie Podkrakowskie Elżbieta Burtan uczestnicząca w spotkaniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podziękowała seniorom za ich dotychczasowy udział i zaprosiła do kontynuowania studiów w roku przyszłym. Na spotkaniu byli również obecni:

Alicja Wójcik skarbnik i Andrzej Krawczyk członek Zarządu Porozumienia. Na zakończenie wszyscy słuchacze Uniwersytetu otrzymali okolicznościowy album Urodny Powiat Krakowski autorstwa Dagmary Kwiatek-Kamińskiej, Agnieszki Kwiatek-Sołtys, Krzysztofa Kamińskiego a studenci – seniorzy zadeklarowali swój udział w inicjatywach proponowanych przez Porozumienie Podkrakowskie.

Uniwersyteckie spotkanie z seniorami przygotowali: Tadeusz Nabagło z-ca przewodniczącego, Jerzy Cywicki sekretarz i Janina Grela członek Zarządu Stowarzyszenia. W tym kontekście warto też zauważyć, że nauka w ramach Uniwersytetu PP jest nieodpłatna a tematyka zajęć zawsze zgodna z oczekiwaniami słuchaczy.

Maciej Liburski

Możesz również polubić…