Seniorzy gminy Zabierzów zainspirowani Kętami

Wycieczki to najbardziej lubiana forma aktywności wśród seniorów. To bardzo dobry sposób na integrację, spędzenie wolnego czasu i doskonała okazja poznawania nowych sposobów na twórcze zapełnienie wolnego czasu.

Przedstawiciele klubów seniora z całej gminy odwiedzili Kęty. Wizyta studyjna rozpoczęła się od zwiedzania Domu Kultury w Kętach. Spacer zakończyło spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy opowiadali o tym z jakich zajęć korzystają najchętniej. Specjalnie dla seniorów z Zabierzowa zostały przygotowane warsztaty. Wszyscy mieli okazję poznać zasady gry w bingo, wszyscy wzięli udział w treningu gry w boule i każdy zrobił sobie zakładkę do książki.

Bogaty w wydarzenia dzień zakończył wieczór zapoznawczy z udziałem burmistrza Kęt, Krzysztof Klęczar i dyrektor Domu Kultury, Sylwia Brzozowska.

Kolejne dwa dni to spacery po okolicznych szlakach i podziwianie pięknych widoków z góry Żar. Miłą niespodzianką było spotkanie z przewodnikiem, który okazał się także autorem książki, której akcja ma miejsce w Kętach.

Przemysław Gąsiorek z pasją opowiadał ciekawe historie związane z okolicą i zaskoczył wszystkich małym pokazem magii.

Zmęczeni i równocześnie zadowoleni seniorzy zakończyli wizytę w Kętach biorąc udział w turnieju gry w boule. Wielką niespodzianką było zajęcie drugiego miejsca przez drużynę z Zabierzowa. Doskonale zaprezentowały się wszystkie drużyny z naszej gminy, a Wiesław Kelo i Marian Łacheta zdobyli srebro.

Już w sierpniu to my będziemy gościć seniorów z Kęt, którym pokażemy nasze piękne okolice i sposoby

na aktywność 60+.

Tekst: Katarzyna Mroczek

Możesz również polubić…