Spotkanie kwartalne seniorów

W czwartkowe popołudnie, 3 września w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji w Zabierzowie, pod patronatem Pani Wójt Elżbiety Burtan odbyło się spotkanie z przedstawicielami seniorów naszej gminy.

Spotkanie poprowadziła Agnieszka Mleczko – koordynator ds. aktywizacji osób starszych. Spotkanie cieszyło się bardzo dużą frekwencją, wzięło w nim udział blisko 130 osób. Wśród zaproszonych gości, oprócz seniorów oraz sołtysów z poszczególnych miejscowości, znaleźli się przewodniczący Klubów Seniora z terenu Gminy Zabierzów. Pojawiła się, zatem Pani Barbara Golińska (Klub Seniora Zabierzów), Pani Helena Moląg (Klub Seniora Bolechowice), Pani Zofia Kasprzyk (Klub Seniora Rudawa), Pani Zofia Wojnicka (Klub Seniora Szczyglice), Pan Krzysztof Skrzypek (Klub Seniora Kobylany), Pani Hanna Lorenc (Klub Seniora Pisary), Pani Anna Stawiarczyk (Klub Seniora Zelków), Pan Wacław Ziębliński (Klub Seniora Karniowice). Wśród gości znaleźli się także przedstawiciel Stowarzyszenia MANKO pan Piotr Pokrywka, który przybliżył nam działalność stowarzyszenia oraz zaprosił do wzięcia udziału w konkursie „Opowiedz nam swoją historię” oraz Rafał Preis i Łukasz Kofin – instruktorzy samoobrony którzy przygotowali specjalny pokaz dla seniorów. Dzięki uprzejmości instruktorów Studia Treningowego Power and Beauty z Zabierzowa, po krótkim wstępie teoretycznym zgromadzeni mogli podziwiać zaprezentowane techniki obezwładniania napastnika.

Spotkanie zostało podzielone na trzy części. W pierwszej, artystycznej mieliśmy okazję podziwiać spektakl satyryczny „Dwie ciotunie” w wykonaniu Klubu Seniora „Złota jesień” z Zabierzowa. Barwny scenariusz opierał się na utworach Friedricha Schillera oraz na tekstach własnych przewodniczącej Klubu Pani Barbary Golińskiej. Tuż po gromkich brawach, na scenie pojawił się Klub Seniora z Rudawy, który pod przewodnictwem Pani Zofii Kasprzyk, śpiewając, grając oraz tańcząc zachęcał do wspólnej zabawy. Barwne stroje, energia oraz muzyka wypływająca z akordeonu oczarowały wszystkich przybyłych gości i zaowocowały wielokrotnym bisowaniem, również na zakończenie całego spotkania. Po wystąpieniach artystycznych Pani dyrektor uroczyście rozpoczęła część oficjalną II Spotkania Kwartalnego Seniorów Gminy Zabierzów. Po przemówieniu, prowadząca przedstawiła obecne działania Gminy Zabierzów oraz SCK skierowane do seniorów. Zaprezentowano plan aktywności na najbliższy kwartał – spotkania koordynatora wraz z seniorami wszystkich sołectw naszej Gminy, sposoby wspólnego spędzenia czasu, profity wynikające z posiadania Karty Seniora. Na dobry początek wspólnej aktywizacji, Sołtys Brzezinki Jan Szczepański zaprosił wszystkich seniorów na ognisko, które odbędzie się już 15 września przy nowo wybudowanej świetlicy w Brzezince.

W trzeciej części spotkania omówione zostały dotychczasowe działania Klubów Seniora oraz grup, które lada chwila, w taki klub się przerodzą. Na slajdowisku podziwialiśmy zdjęcia wspominkowe z uroczystości, spotkań, ognisk oraz wycieczek, które miały miejsce w ostatnim kwartale. Na tym przykładzie można było dostrzec jak wielkie zmiany nastąpiły w kwestii aktywizacji osób starszych. Po bisowaniu Klubu Seniora z Rudawy oraz wspólnych tańcach zwieńczających II Spotkanie zakończyliśmy uroczystość, której kolejną odsłonę już dzisiaj zaczynamy planować. Mamy nadzieję, że będzie równie barwnie i towarzysko, jak tym razem.

Serdecznie dziękujemy za przybycia i mamy nadzieję do zobaczenia już niebawem.

Możesz również polubić…