Sukcesy tancerzy z Zabierzowa

Szkoła Tańca Frygi Drygi obok SCKIPGZ rozpoczęła swoją działalność trzy lata temu. W  2014 r. założycielka szkoły Natalia Kubica postanowiła spełnić jedno ze swoich marzeń i utworzyła Formację taneczną złożoną z najzdolniejszych uczennic szkoły. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, gdyż już w pierwszym roku swojej działalności formacja zaczęła osiągać pierwsze sukcesy.

Dziewczęta w wieku od 12-18 lat trenują trzy razy w tygodniu takie style taneczne jak jazz i hip hop. Na swoim koncie mają już udział w takich konkursach jak Konkurs CK-art w Gdowie gdzie zdobyły II miejsce i nominację do Gali CK-art. Poza tym  udział w eliminacjach do Talentów Małopolski w Krakowie, gdzie zmierzyli się z najlepszymi szkołami tańca z Powiatu Krakowskiego. Pokonując dziesiątki innych zespołów dostały nominację do Finałów Talentów Małopolski, które odbędą się 23.05. w Dobczycach.

18 kwietnia 2015 r. dziewczęta wzięły udział w Jubileuszowym X Integracyjnym Ogólnopolskim Festiwalu Tańca i Piosenki Chrzanowska „Lokomotywa” gdzie przyjechały zespoły z całej Polski. Zespół z Zabierzowa wyróżniał się delikatnym stylem, skromnymi, ale pięknymi strojami, brakiem przerostu formy nad treścią i nienaganną techniką taneczną, co zauważyło szanowne Jury, przyznając Zespołowi FD1 pierwsze miejsce i Grand Prix w wysokości 1000 zł, jako stypendium, które zostanie przeznaczone na dalszy rozwój zespołu.

Mając nadzieję na dalsze zwycięstwa dziewczęta trenują, przygotowując się do kolejnych konkursów i pokazów tanecznych. Teraz przed Szkołą stoi wielkie wyzwanie jakim jest Spektakl Taneczny oparty na motywach książki „Opowieści z Narnii”, który odbędzie się 24.06.2015 r. na deskach jednaj z największych scen krakowskich tj. Nowohuckiego Centrum Kultury. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

 

N.Kubica

20150418_170044_HDR DSC_0662 dyplom 1 dyplom 2

Możesz również polubić…