Turniej Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych Gm. Zabierzów

Dom Pomocy Społecznej w Więckowicach wraz ze Stowarzyszeniem, w dniu 4 października 2017r., zorganizował Turniej Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych Gminy Zabierzów o Puchar Dyrektora DPS Więckowice. W turnieju wzięło udział 9 szkół: z  Bolechowic, Brzezia, Kobylan, Rząski, Nielepic, Balic, Radwanowic, Zabierzowa i Brzoskwini. Dyrektor Domu Pan Henryk Sikora, Pan Arkadiusz Wrzoszczyk – Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego oraz Pani Małgorzata Baściuk – przedstawiciel GZEAS  w Zabierzowie oficjalnie otworzyli turniej, który ze względu na złe warunki atmosferyczne został przeniesiony do hali sportowej w OSiR w Zabierzowie.

Rywalizacja sportowa rozpoczęła się w 3 grupach, mecze sędziował Pan Michał Całek – sędzia posiadający licencję PZPN. Do fazy finałowej awansowali mistrzowie grup. I tak awans uzyskały szkoły z Bolechowic, Zabierzowa i Balic. W fazie finałowej poziom był bardzo wyrównany, mecze były zacięte, zwłaszcza mecz decydujący o 1 miejscu pomiędzy SP Bolechowice vs. SP Zabierzów, który zakończył się remisem 1:1. Po zliczeniu punktów zwycięzcą turnieju zostali uczniowie ze SP Bolechowice, drugie miejsce SP Zabierzów, 3 miejsce SP Balice. W trakcie turnieju odbył się również konkurs z wiedzy o sporcie, a przede wszystkim  z wiedzy o niepełnosprawności, mającej na celu uwrażliwienia młodego pokolenia na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych. Najlepszy okazał się uczeń ze SP z Rząski.

Puchary, medale, statuetki drużynom wręczali: Dyrektor Domu – Henryk Sikora, Sekretarz Gminy-Bartosz Barański, Jerzy Kowalik – Radny Gminy Zabierzów, Małgorzata Baściuk przedstawiciel GZEAS w Zabierzowie i Beata Kędra – Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie.

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom, którzy nas wspierali w organizacji turnieju piłki nożnej: SCKiPGZ w Zabierzowie, firmie „Frykas” z Krzeszowic, AP Kmita Zabierzów.

 

Tekst: DPS Więckowice

Zdjęcia: DPS Więckowice

IMG_6628 IMG_6641 IMG_6660 IMG_6661 IMG_6735 IMG_6768 IMG_8561 IMG_8603 IMG_8659 IMG_8663

Możesz również polubić…