Uroczystości święta plonów

Tegoroczne Dożynki Gminy Zabierzów odbyły się w niedzielę 30 sierpnia w Brzeziu. Uroczystości święta plonów rozpoczęły się mszę św. za pracę Rolników oraz plony Gminy Zabierzów, którą przeprowadził proboszcz parafii w Brzeziu ks. dr Ryszard Barański.
Podczas mszy św. poświęcono wieniec dożynkowy, reprezentujący wszystkie plony Gminy Zabierzów oraz podziękowano rolnikom za pracę i gospodarność. Podczas swojego przemówienia Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan wyraziła wdzięczność oraz radość z możliwości celebrowania dożynek, mimo trudnych czasów. Podziękowała  wszystkim rolnikom oraz osobom, za trud i wysiłek, dzięki któremu nasze stoły są pełne darów naszej ziemi. Zaznaczyła również, że dziękując za plony okazujemy szacunek do chleba jako efektu wytężonej pracy rąk ludzkich.
Po mszy św. zaproszono na drobny poczęstunek, który przygotowano w ogrodzie za kościołem.

Jak nakazuje dożynkowy zwyczaj, uhonorowano dyplomami oraz podarunkami najlepszych rolników z terenu gminy: Małgorzata Urbaniec i Ewa Bator z Balic, Marek Sypik, Stanisław Szeleźnik oraz Paweł Paczyński i Zdzisław Paczyński z Bolechowic, Wojciech Malik, Dariusz Urbańczyk i Józef Lipiarz z Burowa, Jacek Wielowski, Marcin Szczuka oraz Maciej Kowalik z Brzezia, Jan Jaroń i Dominik Gwizdała z Brzezinki, Józef Baran z Karniowic, Genowefa Wojtaszek z Kobylan, Elżbieta i Mieczysław Puchalscy z Kochanowa, Czesław i Anna Rudzcy z Nielepic, Tomasz Kurdziel i Adam Solecki z Pisar, Anna Kołodziejczyk i Tadeusz Nęcka z Rząski, Marcin Srokosz z Rudawy, Józef Wójtowicz ze Szczyglic, Kazimierz Korzonek z Ujazdu, Ignacy Dziedzic oraz Katarzyna i Michał Gwizdała z Więckowic, Stanisława i Stanisław Wróbel z Zabierzowa, Marcin Majewski i Marcin Mucha z Radwamowic, Krystyna Piwowarczyk i Jan Kołodziej z Zelkowa. W dbałości o bezpieczeństwo dyplomy i upominki zostały rozwiezione uhonorowanym rolnikom do domów.

Serdeczne podziękowania należą się paniom z Klubu Seniora „Złoty Zakątek” w Ujeździe za zaangażowanie w organizację dożynek oraz przygotowanie wieńca dożynkowego i dekoracji w kościele. Organizatorzy dziękują również drużynie OSP z Brzezia za wsparcie oraz dbanie o bezpieczeństwo uczestników uroczystości.

2 3 7 8 17 18 20 21 22

Możesz również polubić…