V Turniej Piłki Nożnej w DPS Więckowice

28 września odbył się już „V Turniej Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych Gminy Zabierzów o Puchar Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Więckowicach”, którego partnerem było Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. W Turnieju wzięło udział siedem szkół z miejscowości: Bolechowice, Zabierzów, Rząska, Rudawa, Balice, Brzezie oraz Nielepice.

Turniej otworzył Dyrektor Domu Pomocy Społecznej – Henryk Sikora. Przywitał młodych sportowców wraz z dyrektorami szkół i nauczycielami poszczególnych zespołów; Dyrektora SCKiPGZ – Aleksandrę Małek; Dyrektora GZEAS w Zabierzowie –  Janinę Wilkosz; Prezesa PPN Kraków – Kazimierza Śliwińskiego, a także mieszkańców DPS. W kilku słowach przybliżył młodym piłkarzom miejsce, w którym się znajdują, a także zwrócił uwagę młodym sportowcom na potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych. Turniej rozpoczął mecz pomiędzy Szkołą Podstawową z Bolechowic a Szkołą Podstawową z Brzezia, który zakończył się bezbramkowym remisem. Po rozegraniu 12 meczy w dwóch grupach, do dalszej rywalizacji o medale awansowały po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. I tak z grupy „A” awans uzyskały SP z Zabierzowa i SP z Brzezia, z grupy „B” SP z Rząski i SP z Bolechowic. W meczu o III miejsce zagrały szkoły z Rząski i Bolechowic, zakończył się on wynikiem 0-2 dla Bolechowic. W wielkim finale spotkały się szkoły z Zabierzowa i Brzezia. Widać było wielkie zaangażowanie, serce do walki i chęć zdobycia pierwszego miejsca, ale lepsi okazali się uczniowie z Zabierzowa wygrywając 5:1 i tym sam zdobyli złoty medal i Puchar Dyrektora DPS Więckowice.

DSC_0711 DSC_0715 DSC_0717 DSC_0718 DSC_0723 DSC_0724 DSC_0731 DSC_0732 DSC_0736 DSC_0741 DSC_0744 DSC_0748 DSC_0750 DSC_0751 DSC_0754

Możesz również polubić…