VIII Spotkanie Kwartalne Seniorów – Recital Krzysztofa Piaseckiego

W sobotę 18 lutego odbyło się VIII Spotkanie Kwartalne Seniorów, które jest w naszej gminie tradycją zapoczątkowaną ponad dwa lata temu. Wśród zaproszonych gości byli m.in. p. Elżbieta Burtan (wójt Gminy Zabierzów); p. Andrzej Bukowczan (dyrektor Jurajskiej Izby Gospodarczej), radni oraz sołtysi Gminy Zabierzów, przewodniczący klubów seniora oraz seniorzy z terenu gminy.

Każde spotkanie ma nieco inny charakter, tym razem część merytoryczna została wyjątkowo rozbudowana. Istotnymi elementami były informacje dotyczące Programu Aktywizacji Seniorów na 2017 rok, które przedstawiła p. Agnieszka Mleczko (koordynator ds. aktywizacji seniorów).  Zainteresowanie przykuło przedstawienie obecnego etapu tworzenia Gminnej Rady Seniorów, który został zaprezentowany przez p. Aleksandrę Małek (działającą z upoważnienia dyrektora Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów). Niewątpliwym atutem spotkania było wystąpienie p. wójt, która przedstawiła możliwości budżetowe oraz wyraziła dumę z aktywności seniorów i urozmaiconej działalności senioralnej w Gminie Zabierzów. Po takich gratulacjach nie mogło się obyć bez kwiatów będących wyrazem wdzięczności, wręczonych z rąk przewodniczących klubów w imieniu wszystkich seniorów.

W ramach podsumowania p. Barbara Golińska (przewodnicząca Klubu Seniora Złota Jesień w Zabierzowie) została poproszona o przedstawienie dotychczasowej działalności najstarszego klubu seniora na terenie gminy. Wystąpienie zostało nagrodzone oklaskami wzbogaconymi o gratulacje, gdyż p. Barbara Golińska została nominowana w konkursie Osobowość Roku 2016 Powiatu Krakowskiego.

Zwieńczeniem Spotkania Kwartalnego Seniorów był recital Krzysztofa Piaseckiego, który wystąpił razem z wybitnym kompozytorem i gitarzystą Janem Hnatowiczem. Ponad godzinny program wprowadził wszystkich słuchaczy w doskonały nastrój oraz zagwarantował kulturalny i wysoki poziom humoru. Artysta zaprezentował doskonałe monologi dotyczące otaczających nas polityczno-obyczajowych tematów. Nie mogło również zabraknąć lubianych piosenek kabaretowych wzbogaconych o wspaniałe teksty p. Krzysztofa oraz doskonałą oprawę muzyczną p. Jana.

Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za obecność i już teraz, przygotowując następne spotkanie, zapraszamy na jego dziewiątą, wiosenną edycję.

DSC_0011 DSC_0012 DSC_0030 DSC_0044 DSC_0048 DSC_0050 DSC_0068 DSC_0070 DSC_0097 DSC_0104 DSC_0107 DSC_0109 DSC_0113 DSC_0124

Możesz również polubić…