Wspomnień czar… Recital Tomasza Stockingera

W niedzielę 22 września na scenie zabierzowskiego Centrum Kultury odbył się recital „Już nie zapomnisz mnie” w wykonaniu Tomasz Stockingera.
Tytuł programu pochodzi od piosenki Już nie zapomnisz mnie, która stanowiła główny motyw muzyczny polskiej komedii Zapomniana melodia z 1938 roku. Koncert poświęcony był twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot oraz wspominał Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego, Antoniego Fertnera i innych.
Recital był wiązanką piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych, dobrych lat – to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. W repertuarze usłyszeliśmy takie utwory jak: Ostatnia niedziela, Tango Milonga, Nie kochać w taką noc to grzech, Powróćmy jak za dawnych lat czy Jak trudno jest zapomnieć.
Koncert był także okazją do podziękowania wszystkim tym, którzy wspierają działalność Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Tego wieczoru Dyrektor Aleksandra Małek wręczyła podziękowania darczyńcom, sponsorom oraz szczególnym dla Centrum Kultury osobom.

????????????????????????????????????

2z 4z z5 z6

 

Możesz również polubić…