XV JUBILEUSZOWY PIKNIK EKOLOGICZNY W BOLECHOWICACH

XV Jubileuszowy Piknik Ekologiczny w Bolechowicach należy do jednych z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu imprez w gminie Zabierzów. Jak co roku chętnych uczestników zabawy było mnóstwo. Mimo ciągłych zmiany pogody to wydarzenie z pewnością należy zaliczyć do udanych.

W sobotę, 18 lipca 2015 r. tradycyjnie od rana odbywała się akcja krwiodawstwa, która cieszyła się bardzo dużą frekwencją. Równolegle na boisku sportowym w Bolechowicach rozgrywane były XV Gminne Mistrzostwa w Piłce Nożnej o puchar Wójta, a całe rodziny brały udział w Ekologicznym Rajdzie Turystycznym, w ramach którego m.in. sprzątali Dolinę Bolechowicką. Sobotni wieczór rozpoczęły występy taneczne – zaprezentowała się „Manufaktura Zdrowia”. Oficjalne rozpoczęcie pikniku miało miejsce o godz. 19.00. Wójt Elżbieta Burtan oraz sołtys Henryk Krawczyk powitali zebranych mieszkańców i zaprosili do wspólnej zabawy.

Zanim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, odbyła się jeszcze tradycyjnie aukcja charytatywna. Następnie zespół „JAMBO AFRICA” rozgrzał scenę gorącymi rytmami, natomiast gwiazda wieczoru – zespół „InoRos” – na dobre rozkręciła świetną zabawę taneczną. Po ich występie, jak co roku w Bolechowicach, odbył się widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę, 19 lipca, również przygotowano szereg atrakcji dla wszystkich uczestników Pikniku Ekologicznego. Od godziny 15.00 estradę opanowały Młode Talenty. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowały Weronika Szyba, Agnieszka Sioła oraz Weronika Wojdyła. Po nich na scenie wystąpiły „Tanecznice z Zabierzowa”- zespół tańców etnicznych działający przy SCKiPGZ pod kierownictwem Katarzyny Gać. Wieczorem odbył się koncert zespołu „CACI VORBA” prezentującego muzykę bałkańską. Koncert odbył się w ramach Jurajskiego Lata Artystycznego, organizowanego przez Gminę Zabierzów i Fundację ARTica. Jurajskie Lato Artystyczne było projektem realizowanym przy wsparciu finansowym Kraków Airport.

Podczas pikniku odbyły się warsztaty ekologiczne pod okiem instruktorek z SCKiPGZ – Urszuli Obydzińskiej i Agnieszki Majki oraz wikliniarstwo i filcowanie. Warsztaty te zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Program warsztatów ekologicznych obejmował malowanie bawełnianych toreb oraz tworzenie recyklingowych kwiatków. Dzieci mogły zaprezentować swoją twórczość i stworzyć spersonalizowaną torbę na zakupy wielokrotnego użytku. Wszystkie przeprowadzone warsztaty miały na celu kształtowanie proekologicznych zachowań oraz podstawowych i aktywnych zasad ochrony środowiska. Oprócz tego, na pikniku można było zasmakować regionalnych produktów przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bolechowicach.

SCKiPGZ pragnie podziękować wszystkim uczestnikom pikniku, honorowym krwiodawcom, osobom biorącym udział w aukcji charytatywnej oraz wszystkim, którzy włączyli się w tworzenie tej imprezy. Do zobaczenia za rok!
14cdfgj1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 15 16 17 18 19 20

Możesz również polubić…