Zabierzów grał dla WOŚP

W tym roku 79 wolontariuszy z gminy Zabierzów kwestowało na rzecz zakupu sprzętu medycznego dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów. Wspólnie zebrano 42 066,13 zł.
Finał WOŚP tradycyjnie odbył się w Centrum Kultury w Zabierzowie, gdzie zrealizowano program PRZEZ TANIEC DO SERCA. Sala centrum kultury wypełniła się miłośnikami śpiewu i tańca. Niezwykłe show zaprezentowali tancerze ze szkoły Tańca Frygi Drygi. W trzech odsłonach mogliśmy oglądać umiejętności taneczne dzieci i młodzieży do choreografii jazzowych i hip hip-hopowych. W rytm muzyki disco porwały do tańca instruktorki ZUMBY, które zaraziły salę energią i zachęciły do tańca. Najmłodszymi wykonawcami był zespół baletowy Etiuda, utworzony z uczestników zajęć baletowych odbywających się w centrum kultury. Dopełnieniem tańca był śpiew. Uczestniczki zajęć wokalno-aktorskich przeniosły wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój piosenkami „O holy night” czy „White Christmas”. Imprezę zakończył mocno i z charyzmą związek chemiczny – zespół ETER. Muzycy zagrali znane covery i utwory rozrywkowe i choć to był ich debiut udowodnili, że są profesjonalistami.
W tym dniu Klub Seniora z Zabierzowa prowadził „Kawiarenkę babuni”, w której serwowano domowe wypieki. Dochód zebrany z działalności kawiarenki przekazano na WOŚP.
Orkiestrowa machina zakończyła się w centrum kultury pokazem sztucznych ogni, przeprowadzonym przez Ochotnicza Straż Pożarna w Zabierzowie.
Dziękujemy wszystkim obecnym oraz wolontariuszom za wsparcie i zaangażowanie w WOŚP. Podziękowania składamy pracownikom zabierzowskiego oddziału Krakowskiego Banku Spółdzielczego paniom Agnieszce Kozień i Agnieszce Gołąb za pomoc w sztabie. Dziękujemy także sponsorom, którzy przekazali przedmioty do konkursów: Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny w Zabierzowie, Pizzeria Marco Moni’Ola, Firma CORTEZ, firma Mari Deco – Maria Piłat, cukiernia „JANA”, firma AUDI.
K.S.

Możesz również polubić…