„Zabierzowskie bajkogranie” 2017

12 maja 2017 roku w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów odbył się VII Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkolaków „Zabierzowskie bajkogranie” pod patronatem Wójta Gminy Zabierzów. Do udziału w konkursie zgłosiły się: Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Pacyfikacji z Radwanowic, Niepubliczne Przedszkole Językowe Akademia Małych Tygrysków, Zespół Szkolno Przedszkolny z Balic, Zespół Szkół z Rząski, „Pluszowy Miś” Niepubliczne Przedszkole Językowe z Oddziałami integracyjnymi, Przedszkole „Radosne Nutki”, Zespół Szkolno Przedszkolny z Zabierzowa, Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Bajkowy Świat”.

Kolorowe kostiumy, dopracowane scenografie i rekwizyty były jedynie dopełnieniem dla gry aktorskiej naszych przedszkolaków, którzy wcielili się w role baśniowych postaci i bohaterów z literatury dziecięcej.

Spektakle oceniane były przez jury w składzie: Anna Małachowska Kańska, krytyk teatralny i operowy, Wojciech Graniczewski, aktor, scenarzysta, prezes Stowarzyszenia Scena na Scenie oraz Aleksandra Małek, p.o. Dyrektora Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji, gdzie o cenne nagrody rywalizowało ok. 150 maluchów, Jurorzy długo debatowali, gdyż każdy występ był wyjątkowy. Ocenie podlegały; dobór repertuaru, sposób adaptacji, scenografia i kostiumy, choreografia, gra aktorska oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Jury zadecydowało o przyznaniu I miejsca, dwóch II miejsc, III miejsca, oraz czterech wyróżnień. Pierwsze miejsce zajęło Przedszkole z Zespołu Szkół z Rząski za inscenizację wiersza „Żuraw i czapla” Jana Brzechwy, opiekunem grupy była Pani Małgorzata Szopa. Drugie miejsce przypadło wychowankom Przedszkola „Radosne Nutki” z Zabierzowa za przedstawienie „Bajka o motylku muzylko” wg. autorskiego scenariusza opiekuna grupy Pani Sabiny Lipiarskiej. Kolejne drugie miejsce zajęło dwóch wychowanków Przedszkola „Bajkowy Świat” z Brzoskwini, za prezentację piosenki „Dżungla”, oraz dwóch wierszyków, opiekunem artystycznym była Pani Grażyna Baster. Zaszczytne trzecie miejsce zajęła Integracyjna Szkoła Podstawowa z Radwanowic, grupa pod opieką Pani Joanny Migdał-Strychalskiej pokazała inscenizację wiersza „Na straganie w Jarzynowie” na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

Dodatkowy Jurorzy postanowili wyróżnić: Przedszkole „Akademia Małych Tygrysków” za przedstawienie „Legenda o Smoku Wawelskim”, Zespół Szkolno Przedszkolny z Balic za przedstawienie „O smoku Wawelskim”, Przedszkole „Pluszowy Miś” z Zabierzowa, które zaprezentowało „Przygody Niegrzecznej Żabki” oraz Zespół Szkolno Przedszkolny z Zabierzowa za inscenizację „Czerwonego Kapturka”.

Wszystkie grupy otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Sołtysa Zabierzowa z  Funduszu Sołeckiego oraz przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

Wszystkim małym wykonawcom GRATULUJEMY, opiekunom dziękujemy za przygotowanie przedszkolaków i serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Możesz również polubić…