Zaduszki Poetyckie w SCKiPGZ

A mnie wspominaj czule,

Że mało tak się śniłem,

A przecież byłem… no przecież byłem.

 

4 listopada 2016 r. w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów odbyły się zaduszki poetyckie przygotowane przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej.

Zaduszki poetyckie są  wieloletnią tradycją zabierzowskiej biblioteki, w tym roku obywały się pod hasłem Najpiękniejsza jest pamięć, która w sercu zostaje. Spektakl poetycko – muzyczny wprowadził widzów w nastrój refleksji i zadumy nad mijającym czasem oraz nieodwracalnymi wyrokami losu. W klimacie zadumy przy blasku płonących zniczy wspominaliśmy słowem i piosenką naszych bliskich, których nie ma już wśród nas, ale są żywi w naszej pamięci i wspomnieniach. W naszych wspominkach nie zapomnieliśmy o panu Józefie Kruku (1947 – 2015), który swoją pogodą ducha, uśmiechem i dobrocią zjednywał sobie serca i sympatię wielu ludzi, był sponsorem wielu gminnych wydarzeń artystycznych i nie tylko. Pięknie potrafił się dzielić z innymi, był naszym szczerym przyjacielem jego pamięci zadedykowaliśmy  Kolędę dla nieobecnych, którą tradycyjnie śpiewamy na zakończenie zaduszek.

Spektakl poetycko muzyczny Najpiękniejsza jest pamięć, która w sercu zostaje przygotowała Elżbieta Mazur – pracownik biblioteki w Balicach, wystąpiła grupa teatralno – kabaretowa AA działająca przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie w składzie: Maria Gaudyn, Agnieszka Mleczko, Klaudia Dam, Renata Jaśkowska – Mazoń, Włodzimierz Mazoń i Michał Wróbel.

Od dwóch lat zaduszki poetyckie przygotowujemy wspólnie z SCKiPGZ  i  połączone są z kwartalnym spotkaniem seniorów gminy Zabierzów. Na spotkaniu Agnieszka Mleczko wręczyła  podziękowania dla osób, które są zaangażowane w pracy z seniorami. Perełką spotkania był występ pani Janiny Iwat – seniorki z Kleszczowa  która deklamowała napisanie przez siebie wiersze o wesołym życiu staruszka i z wdziękiem kłaniała się przed panią wójt… prosząc o sponsoring, za co została nagrodzona gromkimi brawami.

W drugiej części spotkania odbył się koncert jazzowy z cyklu „ZabierzJazz”, w którym wystąpiła Ewa Nowel z zespołem Levi.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

 

Tekst oraz zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna.

IMG_0006 IMG_0009 IMG_0010 IMG_0013 IMG_0014 IMG_0021 IMG_0025 IMG_0031 IMG_0038 IMG_0045 IMG_0053 IMG_0055 IMG_0056  IMG_0063 IMG_0065 IMG_0069 IMG_0070 IMG_0078

Możesz również polubić…