Zaduszki seniorów

“Zakręciła mi się łza w oku. Dziękuję, było pięknie” Z takimi opiniami spotkaliśmy się po Zaduszkach Poetyckich, które odbyły się w Samorządowym Centrum Kultury w Zabierzowie 9 listopada br. Uroczystość została zorganizowana w ramach III Spotkania Kwartalnego Seniorów, który w naszej gminie jest już tradycją. Wśród przybyłych gości byli m.in. przedstawiciele Klubów Seniora oraz Radni Gminy Zabierzów, łącznie blisko 140 osób.

Ten poniedziałkowy wieczór pełen świeczek, kontemplacji, jesiennych liści i zadumy skłaniającej do refleksji poruszył serca i budził wspomnienia. Jego głównym programem był występ słowno muzyczny pt. “W mojej pamięci”, na który zaprosiła Anna Domagała- dyrektor SCKiPGZ. Spektakl przygotowany i wyreżyserowany przez Elżbietę Mazur – kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Zabierzowie. Poezję i prozę czytali: Maria Gałdyn, Agnieszka Mleczko oraz Michał Wróbel. Oprawę muzyczną zapewnili Renata Jaśkowska oraz Włodzimierz Mazoń. Idealnym uzupełnieniem uroczystości był koncert gminno – parafialnego Chóru “Voci di san Francesco”, który z powodzeniem reprezentował naszą Gminę na terenie Polski, a nawet świata (Kahlemberg w Wiedniu). Po części artystycznej był czas na luźne rozmowy i wymianę zdań.

Na zakończenie każdy z przybyłych otrzymał od Samorządowego Centrum Kultury smakołyki przygotowane specjalnie na tę okazję. Uroczystość zorganizowana i zainicjowana przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Zabierzowie na stałe wpisze się w nasz listopadowy harmonogram. Wszystkim przybyłym bardzo dziękujemy za obecność. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony wieczór przywołał wiele miłych wspomnień i skłonił do sentymentalnej refleksji nad dniem codziennym.

Agnieszka Mleczko

1 2 3 4 5 6

Możesz również polubić…