„Zimowa opowieść” Małopolskiej Orkiestry Kameralnej

W niedzielne popołudnie 25 stycznia w centrum kultury odbył się Koncert Noworoczny „Zimowa opowieść” w wykonaniu Małopolskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Joanny Natalii Ślusarczyk. Orkiestrze towarzyszyły sekcja jazzowa i rozbudowana sekcja perkusyjna.
Orkiestra zabrała wszystkich w taneczną, zimową podroż po różnych zakątkach świata. Koncert rozpoczął się znanym standardem jazzowym w wykonaniu Waldemara Gołębskiego. W bajkowy i magiczny nastrój wprowadziła piosenka z filmu „Pinokio” Walta Disneya, a następnie muzycy zaprezentowali historię, która wydarzyła się pewnego wieczoru w Boże Narodzenie i zainspirowała Piotra Czajkowskiego do napisania jednego z najsłynniejszych baletów. To opowieść Ernsta Hoffmana o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów. Orkiestra zaprezentowała suitę z baletu, kończącą się słynnym Walcem kwiatów.
W kolejnej części koncertu zaprezentowano kolędę „Hej Bracia, paczcie jeno”, którą a capella wykonali Lidia Rudyk, Anna Jurczak, Rafał Tomkiewicz oraz Jakub Szewczyk. Zimowa aura za oknem idealnie wpisała się w piosenki o zimie i śniegu m. in. utwór z repertuaru Kabaretu Starszych Panów oraz jedna z najbardziej znanych niemieckich pieśni bożonarodzeniowych „Tannenbaum”.
W ostatniej części muzycznego wieczoru muzycy zaprezentowali swingujący temat Duke’a Ellingtona „It don’t Mean a Thing”, wirujący walc z filmu „Ziemia obiecana” oraz ognisty Taniec Armeński.
Koncert Noworoczny ma już swoją tradycję, w tym roku obył się po raz szósty. Małopolska Orkiestra Kameralna została nagrodzona wielkimi brawami, a na bis wykonała kolędę „Gdy śliczna panna”. Mimo bliskości Krakowa i jego bogatej oferty kulturalnej liczba odbiorców Koncertów Noworocznych w centrum kultury wzrasta, tegoroczny koncert zgromadził ponad 130 melomanów.

Centrum kultury składa podziękowania sponsorom, którzy wsparli organizację Koncertu Noworocznego. Projekt dofinansowali:
Sołectwo Zabierzów, Firma ALSAL Wojciech Hudyka, Delikatesy Centrum Ludwik i Krystyna Pietrasowie, Meble Stylizowane i Nowoczesne Janusz i Wioletta Apostolscy, Firma poligraficzna Drukmar Tadeusz Kumorek, Skład opału Bukowski.

Możesz również polubić…