Dni Gminy Zabierzów
W pierwszy weekend czerwca 2-3 czerwca na Rynku w Zabierzowie odbędą się Dni Gminy Zabierzów w ramach X Dni Zabierzowa połączonych z Eko Gminnym Dniem Dziecka.
Przez dwa dni mieszkańcy Zabierzowa i całej gminy będą mieli okazję wziąć udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, muzycznych i sportowych.
W sobotę od wczesnych godzin popołudniowych na scenie zaprezentują się baletnice z Centrum Kultury, Gminna Orkiestra Dęta oraz Klub Seniora „Złota Jesień” z Zabierzowa. Dodatkowe atrakcje to zlot Food Truck-ów, wesołe miasteczko oraz mecz piłki nożnej Gmina Zabierzów vs. Gmina Hrustin. Przedstawiciele obu gmin będą walczyć o podium na stadionie Kmita Zabierzów. Mecz zaplanowano na godz. 14:00. W sobotni wieczór wystąpią Łukasz Mojecki, Bartek Wrona, Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem oraz Fun Factory. Całość zakończy się zabawą taneczną.
W niedzielę zapraszamy od godz. 11:00 na Eko Gminny Dzień Dziecka. Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji dla naszych najmłodszych mieszkańców: wesołe miasteczko, warsztaty edukacyjno-plastyczne, kuglarzy, strefę dla malucha, akcję „podziel się książką”, pokazy sprzętu OSP, fotobudkę oraz animacje i zabawy z nagrodami. Na scenie zaprezentują się dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy oraz z Centrum Kultury. O godz. 15:00 odbędzie się widowisko teatralne „Akademia Pana Kleksa”, a tuż po nim zaprosimy na Olchowe spotkanie z Lidią Jazgar. Tego dnia zostanie rozstrzygnięty konkurs ekologiczny „Smog – Zmieńmy to”.
Zapraszamy dzieci z całej gminy do wspólnej zabawy.
Dni Gminy Zabierzów
Sobota
2 czerwca 2018 r.
X Dni Zabierzowa
12:00 rozpoczęcie
występy artystyczne
14:00 Mecz piłki nożnej: Gmina Zabierzów vs. Gmina Hrustin
16:30 Koncert Gminnej Orkiestry Dętej
17:30 występ Seniorów z Klubu „Złota Jesień” w Zabierzowie
18:00 oficjalne otwarcie X Dni Zabierzowa
Wręczenie „Zabierzowskich Niezapominajek”
19:00 koncert zespołu CONTRA
KONCERTY GWIAZD
20:00 Łukasz Mojecki
20:30 Bartek Wrona z zespołem
21:30 Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem
22:30 Fun Factory
23:30 – 4:00 zabawa taneczna
Niedziela
3czerwca 2018 r.
Eko Gminny Dzień Dziecka
11:00 otwarcie Eko Gminnego Dnia Dziecka
Występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Gminy Zabierzów, Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów
14:00 ślubowanie Skrzatów Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów
15:00 spektakl muzyczny „Akademia Pana Kleksa”
16:00 Olchowe spotkanie z Lidią Jazgar
16:15 rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego „Smog – zmieńmy to!”
Występ zespołu „Tanecznice z Zabierzowa”
Występ baletowy
ZUMBA
18:00 zakończenie