Szachy

Zapraszamy na zajęcia szachowe prowadzone przez Mistrza Międzynarodowego Dariusza Mikruta.

Dlaczego warto zapisać dziecko na SZACHY?

PAMIĘĆ i KONCENTRACJA
Szachiści mają świetną pamięć, szczególnie wzrokową. Przekłada się to na większą niż u rówieśników zdolność do zapamiętywania i przetwarzania informacji oraz praktyczne wykorzystywanie schematów. Potrafią też dłużej skupić się na jednym zadaniu. Wszystko to znacząco ułatwia naukę przedmiotów ścisłych oraz języków obcych.

PODEJMOWANIE DECYZJI
W szachach każdy ruch to decyzja, która nie jest przypadkowa. Na zajęciach dzieci uczą się w jaki sposób prawidłowo podejmować decyzje oraz tego, że każdy ruch ma swoje konsekwencje – jak i w życiu, prawda?

ZDROWA RYWALIZACJA
W szachy gramy w parach. Aby ktoś mógł wygrać, ktoś inny musi przegrać – normalna sprawa, z którą trzeba się oswoić. Kultura i szacunek – oto fundamentalne wartości na moich zajęciach. Dzieci, które uczę i które mają na to ochotę, z powodzeniem biorą udział w turniejach. Nawet dzieci w wieku 5 lat!

ŚWIETNA ZABAWA
Często po zajęciach słyszę od rodziców, że „szachów to oni w domu nie chowają!” A chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że wieczorna partia szachów jest lepsza dla dziecka niż niekończące się patrzenie w tablet lub komputer.
A jeśli, Rodzicu, w szachy grać nie umiesz, to Twoje dziecko Cię nauczy – zobaczysz, jaka to fajna sprawa!

WARTOŚCIOWA PASJA NA CAŁE ŻYCIE
Ja gram w szachy od ponad 20 lat i… będę grał do końca życia! Teraz głównie zajmuję się trenowaniem innych, ale niezmiennie daje mi to dużo satysfakcji i radości. Dodatkowo – jako zawodnik, instruktor czy trener – chcę być coraz lepszy i taką postawę promuję wśród swoich podopiecznych.

Podopieczni klubu mogą startować także w wielu turniejach np. Grand-Prix Gminy Zabierzów i innych.
Zawodnicy reprezentują Klub na wielu imprezach krajowych i międzynarodowych. Nasi zawodnicy jako jedyni z Małopolski występują w Ekstralidze Szachowej – najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zapisy online:
https://www.dwiewieze.krakow.pl/zapisy-online-na-zajecia-szachowe-klub-szachowy-dwie-wieze-krakow/

Możesz również polubić…